OFA SZAKKÖNYV KIADVÁNY PÁLYÁZAT

1. A támogatott projekt szakmai céljainak visszaigazolása a programterv- és tényadatainak összehasonlítása

A 166 oldalas önálló kötet minden példánya eljutott a célcsoportokhoz, elsősorban a könyv szerzőihez, a felsőoktatásban és a posztgraduális szintű képzésben működő érintett intézmények vezetőihez, a kutatóintézetekhez, illetve a közigazgatásban érintett szakemberekhez. Fontosnak tartottuk, hogy a könyv eljusson a hazai felsőoktatási intézmények földrajzi tanszékeihez, az MTA földrajztudományi, illetve regionális kutatóközpontjainak minden intézetéhez.

További célcsoport volt a helyi és a megyei döntéshozatal mellett a munkaerőpiaci szervezet képviselői. A programtervben szereplő adatok részben módosultak, mivel az 500 példányban tervezett kiadvány terjedelme 120-ról 166 oldalra nőtt, ezért a nyomda az ajánlatban megjelölt összegért csökkentette a példányszámot. Az oldalszám-növekedés oka, hogy szakmailag indokoltnak láttuk a nonprofit szektor elméleti háttere és eddigi fejlődése bemutatása rovására, a tervezettnél hangsúlyosabb szerepet adni a területi foglalkoztatási paktumok nemcsak hazai, de nemzetközi (EU-s) tapasztalatai összefoglalásának is.

2. A projekt sikerének vagy kudarcának okai, a mérési módszerek bemutatása

A kötet szakmai színvonalának megmérettetésére még a megjelenést megelőzően sor került, ugyanis az Országos Foglalkoztatási Közalapítvány szakértőjének véleményét megelőzően felkértünk egy független lektort, Dr. Dövényi Zoltán intézetigazgató egyetemi tanárt, a Magyar Tudományos Akadémia Földrajztudományi Kutató Intézetének igazgatóhelyettesét, hogy értékelje a könyv szakmaiságát tartalmi, strukturális, módszertani és stiláris szempontból egyaránt. Véleményét a letölthető mellékletben olvashatják.