IFJÚSÁGI MUNKA

Többnyire a hátrányos helyzetű gyermekekkel való törődés, rendszeres foglalkozás, esélyegyenlőségük javítása jelenti azt az ifjúsági munkát, melyet a karitász jelenleg végez az egyházmegyében. Alsószentmártonban és Komlón cigány óvodák működnek a karitász csoportokon belül. Önkéntes szociális munkát végeznek a Székesegyház Don Bosco Karitász Csoportjában, ahol hátrányos helyzetű gyermekekkel foglalkoznak.

Tehetséges cigány gyerekek gondozását végzi a Collegium Martineum Mánfán. Nemcsak alapítói között szerepel a karitász, de igyekeztünk segítségükre is lenni gondjaikban.

Csoportjaink közül nyaranta legalább öten kirándulni, nyaralnni viszik a gyerekeket.

Működésünk pénzügyi, tárgyi és szakmai feltételeit Mayer Mihály megyés-püspök által 1990-ben megalapított Pécs-Egyházmegyei Katolikus Caritas Alapítvány biztosítja, mely 2000-ben kiemelkedően közhasznú minősítést kapott.